Засідання Ресурсного центру Нової української школи

 Сторітелінг-відмінний спосіб урізноманітнити заняття, щоб знайти похід і зацікавити будь-яку дитину. Не вимагає витрат і може бути використ...

35 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО КНИЖКИ, ЯКІ ВИ МОГЛИ НЕ ЗНАТИ




Видавництво "Брайт Букс"
Издатель





1. Перше місце з-поміж усіх книжок у світі посідає БІБЛІЯ. А ось слів у Біблії приблизно 773700. Дослідники не полінувалися і порахували навіть кількість букв. Виявилося, що їх близько 3 566 480!

2. Дитина 4-6 років найшвидше привчається до читання книжок. 


3. Багато читачів утрачають цікавість до книжки на 18 сторінці. 


4. Найпершими книжками в світі вважаються Месопотамські таблички, створені (на думку вчених) понад 5000 років тому. 


5. Книжки-сувої були довжелезними і сягали 45 м завдовжки. 


6. Кодекс гігас (Кодекс гігантів) - найважча книга в світі. 


Книжка у дерев'яній палітурці 92 см заввишки і 50 см завширшки. Товщина книжки - 22 см, важить вона 75 кг і містить 624 сторінки. Коли створювалася книга, було витрачено приблизно 160 ослиних шкур.


7. Римскій імператор Марк Аврелій виплатив найбільший гонорар за книжку. Його отримав поет Оппіан. 


8. Один з найдовших заголовків - у критичної книжки про театр, виданої в Лондоні в 1633 році. Цей заголовок складався з 45 рядків! Цікаво, що всі ці слова містили в собі лайку на адресу акторів і режисерів.


9. У шекспірівських книжках слово «любов» вживалося 2259 раз. І це в 10 разів частіше, ніж слово «ненависть».


10. Найбільшим словником вважається «Німецький словник», розпочатий Якобом і Вільгельмом Гріммами в 1854 році. Роботу над словником продовжили інші автори, і працю була закінчено в 1971 році. Обсяг словника 34519 сторінок, а виданий він був у 33 томах! 


11. Найпопулярним книжковий героєм був саме Наполеон. 


12. У стародавні часи книжки приковували до полиць ланцюгами, бо вони вважалися дуже цінними і дорогими. А на поліцію ставили корінцями всередину.


13. На честь 400-річчя міста в Ріо-де-Жанейро випустили книгу з... нержавіючої сталі. 200 аркушів цієї книжки повертаються навколо сталевий осі. А важить вона 3 тонни!


14. Дванадцять найменших книжок світу вміщаються в одній столовій ложці. Серед них є мініатюрне видання Корану, словник англійської мови на 12 тисяч слів і Конституція Франції.


15. Людина, яка краде книжки, називається "бібліоклептоманом". Один з найвідоміших бібліоклептоманов - Стівен Блумберг, який викрав понад 23 000 рідкісних книг з 268 бібліотек. Щоб укомплектувати свою колекцію, яка оцінюється приблизно в 20 мільйонів доларів, Блумберг застосовував найрізноманітніші методи: іноді він пробирався в бібліотеку через вентиляційну систему і навіть шахту ліфта.


16. 68 % всіх книжок у світі купують жінки. 


17. Большість книжок купують люди, старші 45 років. 


18. Люди пересічно за тиждень приділяють читанню 7 годин. 


19. Найпершою книжкою з точно встановленою датою видання є Псалтир, випущений 14 серпня 1457 року Йоганном Фустом і Петером Шеффером - старшим помічником Гутенберга. 


20. Під час читання книжок наші очі дивляться в різні боки.


21. В Абхазії було виявлено єдину в світі книжку з каменю. У ній 20 кам'яних сторінок. 


22. Найдрукованішим автором детективів названо Агату Крісті.

23. З 1996 року святкується Всесвітній день книг і авторського права.


24. Перша книга, набрана на друкарській машинці, - «Том Сойєр» Марка Твена.


25. Бальзак прочитував роман на 200 сторінок за півгодини.


26. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам'ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.


27. Італієць Ріо Козеллі збирає колекцію найнудніших в світі книжок. У ній близько 10 тисяч томів. Один італійський поет-невдаха, дізнавшись, що всі його твори є у Козеллі, мало не наклав на себе руки.


28. З-поміж книжок, написаних або задуманих за ґратами - «Дон Кіхот» Мігеля де Сервантеса, «Подорож пілігрима» Джона Баньяна, «Тюремна сповідь» Оскара Уайльда, «Державець» Ніколо Макіавеллі.


29. Стиль рококо, популярний в XVIII ст., вплинув і на книгодрукування. Видавці стали випускати крихітними накладами витончені книги різноманітних форм: у вигляді овалу, квітки, сердечка...


30. Дорослі, які регулярно читають літературу, вдвічі частіше схильні займатися волонтерською чи благодійною роботою і більш ніж у півтора рази схильні брати участь у спортивних заходах.


31. Найдовшим художнім твором є роман «Люди доброї волі» Луї Анрі Жана Фарігуля. Він був опублікований в 27 томах в 1932-1946 роках. Обсяг роману склав 4959 сторінок, а слів у ньому приблизно 2070000!


32. Найдовшою біографією в історії друкарства є історія життя британського прем'єр-міністра сера Вінстона Черчилля. Її написали син Черчилля Рендольф і Мартін Гілберт. У цій книжці аж 22 товстих томи!


33. Найбільша книжка у світі перебуває в одному з музеїв Амстердама. Це «Збірник морських правил». Заввишки книжка вище зросту пересічної дорослої людини, завширшки - 1 метр, завтовшки - близько півметра.


34. Одна з найнезвичніших у світі книжок - це «Божественна комедія» Данте, написана на аркуші паперу 80 на 60 см бенедиктинським ченцем Габріелем Челані. Всі 14 000 віршів можна легко прочитати неозброєним оком, а якщо подивитися на аркуш звіддалік, то бачиш барвисту карту Італії. На цю роботу Челані витратив чотири роки.


35. Книжки в м'якій обкладинці видавництва Penguin були створені для того, щоб зробити книжки такими ж скамо доступними, як цигарки, а перші «пінгвінівські» книжки в м'якій обкладинці поширювалися в церкві.
Mesmerize Pointer Back to TOP